Informacija o takmičenju Micro:bit "Škole za 21 vijek"

Takmičenje u programiranju uz upotrebu micro:bit računara se organizuje u partnerstvu sa Ministarstvom prosvjete i kulture entiteta RS i Ministarstvom obrazovanja, nauke kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona, a podržava ga Vlada Ujedinjenog Kraljevstva.

Cilj Takmičenja je da dopre do učenika širom zemlje i nadahne mlade ljude da rješavaju svakodnevne probleme u svojim školama i lokalnim zajednicama kroz programiranje fizičkih uređaja. Na Takmičenju su se koristili BBC-ov micro:bit računari kako bi se učenicima omogućilo da osmisle projekte kao odgovor na Ciljeve održivog razvoja i istraže rješenja za probleme sa kojima se susreću u svom svakodnevnom životu.

Od 85 škola koje učestvuju u projektu programa Škole za 21. vijek kojeg provodi British Council na Zapadnom Balkanu a podržava ga Vlada Velike Britanije, ukupno 7 projekata je prošlo prve dvije faze takmičenja i zadovoljili su kriterije stručnog žirija za učestvovanje na finalnom takmičenju 20.5.2021.g.
Od tih 7, tri projekta su napravili učenici naše škole.

Ema Begović i Danijal Ivković su nosioci zajedničkog projekta "Pametni semafor" u kome su učestvovali i Zina Ivković, Benjamin Idrizović i Ahmed Zahirović.
Zina Ivković i Benjamin Idrizović napravili su "Pametno invalidno pomagalo"
Ahmed Zahirović napravio je projekat "Automatsko zalijevanje biljaka"

16 May 2022

Dana 10. 5. 2022.godine, održano je Finalno takmičenje u programiranju BBC micro:bit-a u Bosni i...

11 May 2022

U utorak 10.5.2022. godine u fiskulturnoj sali škole održana je priredba u povodu obilježavanja...

06 May 2022

OSNOVNA ŠKOLA "SULJO ČILIĆ" JABLANICA VAS POZIVA DA SVOJIM PRISUSTVOM UVELIČATE SVEČANOST POVODOM...

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas192
Jučer239
Sedmica1817
Mjesec5817
Ukupno415142

Visitor Info

  • IP: 3.238.94.194
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

22 May 2022
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates